|

Seferime Yolcuları Nasıl Ekleyebilirim?

Sefer listesi ekranından yolcu girişi yapmak istediğiniz sefer için "Yolcu Listesi" butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu buton sadece yolcu giriş yapabileceğiniz seferler için tıklanabilir olacaktır.

 

 

Açılan yolcu girişi sayfasında seferinizin tüm detaylarını sayfanın üst bölümünde görebilirsiniz.

 

 

Yolcu girişini sisteme 2 şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan birincisi yolcularınızı bir excel üzerinde tanımlayıp sisteme yüklemenizdir.

 

 

Excel şablonunu "Şablon İndir" butonuna tıklayarak indirebilir ve yolcu girişlerinizi exceldeki formata göre girmelisiniz. Daha sonra "İçe Aktar" butonuna tıklayarak exceli yüklemeniz gerekmektedir. İşleminiz başarıyla gerçekleştiğinde sayfanın altında yolcu listenizi görmeniz gerekmektedir.

 

İkinci olarak yolcuları tek tek sisteme kayıt edebilirsiniz. Gerekli yolcu bilgileri girilir ve "Ekle" butonuna tıklanır.

 

 

 

 

Her ekleme işleminden sonra listeye yolcunun gelmiş olduğunu göreceksiniz.

 

 

Yolcu listesinde yer alan bir yolcunun bilgilerini değiştirmek istediğimizde işlem alanında yer alan ikona tıklayarak “Yolcu Bilgisi Düzenle” pop-up ekranı üzerinden gerekli değişiklikleri yaparak Kaydet butonuna tıklayarak gerçekleştirebiliriz.

 

Ayrıca listeden kaldırmak istediğimiz yolcunun satırına gelerek “Listeden Çıkar” butonuna basarak ilgili işlemi gerçekleştirebiliriz.

 

Girmiş olduğunuz yolcuların excel çıktısını "Dışa Aktar" butonu ile alabilirsiniz.

 

Ayrıca uçağın oturma planını da "Oturma Planı" butonuna tıklayarak inceleyebilirsiniz.


Dokümanlar ve Videolar

Video İndir